Prahory vznikly na podzim roku 2001, kdy jsme se přihlašovali na svoji první Tmou. Název týmu nemá žádný hluboký smysl – vylosovali jsme ho ze slovníku. Začínali jsme jako parta kamarádů z Jarošky, stejně jako některé další spřátelené týmy. Rychle jsme získávali další členy a za sedm let existence Prahor týmem prošlo již 35 lidí. Za nejradikálnější změnu složení lze pokládat rok 2003, kdy na Tmou vyrazila jedna Prahora se čtyřmi členy týmu Who cares (druzí z Tmou 2002), kteří tímto zapomněli svůj název a stali se Prahorami.

Dnes jsme velice otevřený tým či spíše volné sdružení spojené osobou Martiny Hanžlové a většinou také Toma Hanžla. Dále za Prahory častěji chodí nebo chodili Honza Mysliveček, Lexa Jevsejenko, Zdeněk Daniel, Lukáš Rychnovský, Alča Kruisová a Dalibor Šmíd.  Do nočních ulic se ale vydáváme stále s novými kamarády a posilami, takže je těžké říct, kdo je vlastně Prahora. Jindy se porůznu přidáváme k jiným týmům, nebo hry testujeme, případně spolupořádáme.

Šifrovací hry podstatně souvisí s trávením našeho volného času. Většina nejbližších kamarádů luští šifry a další jsme díky šifrám poznali – fajn lidi, se kterými se teď vídáme i mimo hry. A kdo myslíte, že mi vede moje poslední stavební spoření? Taky soupeř.

Nejaktivnější jsme byli v roce 2006, kdy jsme absolvovali jedenáct šifrovacích her. Od té doby naše aktivita klesá. V letech 2007 – 2008 zatím Prahory prošly dohromady sedm her, které jsme ovšem až na jednu výjimku (druhé místo na Bedně 2007) všechny vyhráli. Vůbec největším úspěchem Prahor je asi třikrát vyhraná Bedna nebo třikrát po sobě vyhraný Matrix. Vítězství pokaždé kromě fantastických pocitů přináší také obdiv ke všem spoluhráčům, vděčnost autorům hry a údiv nad tím, že se nám dařilo i v silné konkurenci dalších zkušených týmů. Nejpříjemněji se nám hraje, když můžeme být s celým týmem pohromadě.

Ne vždycky se nám ale všechno daří. Vzpomeňme akordy na Bedně 2004 – tam jsme ztratili přesvědčivé vedení, když jsme na základě špatné úvahy zavrhli správný princip řešení. Na Svíčkách 2007 jsme dvě hodiny luštili dětský rébus „Hledejte 80 m jižně od… (obrázek sudu)“. Jedním z nejsilnějších zážitků pro nás byl deštivý Osud 2006 – celonoční překonávání překážek, na které jsme se vypravili jen ve dvou. Budoucnost necháváme otevřenou. Například pro Toma je teď největší výzvou porazit Prahory.